Jedna oblasť špeciálnych oblastí v zubnom lekárstve je známa ako orálna chirurgia a vzťahuje sa na postupy chirurgického charakteru, ako je extrakcia zubov alebo zubov múdrosti. Orálna chirurgia si vyžaduje ďalšie školenie v technikách vykonávania procedúr opatrne, čo pomáha pacientom opäť používať zuby a ústa.

Ak máte pokročilý zubný kaz alebo máte postihnutý zub múdrosti, možno budete potrebovať operáciu ústnej dutiny, aby ste ich bezpečne extrahovali. V závislosti od vášho konkrétneho prípadu a závažnosti problému vám podáme anestetikum a v prípade úzkosti ponúkneme sedáciu.

Nikdy sa nepokúšajte vytrhnúť si vlastný zub doma, pretože by vám to mohlo spôsobiť vážnejší problém. Naši zubní lekári majú správne vybavenie a sterilné prostredie, v ktorom môžu vykonávať tento typ zákroku s maximálnou starostlivosťou a vaše zotavenie tak môže byť pomerne rýchle. V prípade extrakcie zubov múdrosti môžete mať po zákroku opuch a nepohodlie, ktoré možno zmierniť voľnopredajnými liekmi proti bolesti.