Vďaka mikroskopickej stomatológii sme o krok ďalej v precíznosti. Mikroskop umožňuje pracovať až s 26 násobným zväčšením a tým ošetrovať s mikroskopickou presnosťou.

Endodontické ošetrenie (známe aj ako ošetrenie koreňového kanálika) je prostriedkom na záchranu zuba, ktorý môže byť poškodený zlomeninou, infekciou alebo kazom. Účelom je prinavrátiť zubu a okolitým tkanivám zdravie a zmierniť bolesť zubov a infekciu. Bez endodontického ošetrenia je jedinou ďalšou alternatívou odstránenie infikovaného zuba a jeho nahradenie buď implantátom, fixným mostíkom alebo snímateľnou protézou. Žiadna z týchto alternatív nie je ani zďaleka taká efektívna ako schopnosť skutočne zachovať pôvodný zub.

Nielenže je endodontické ošetrenie často tou najlepšou voľbou pre vás ako pacienta, ale je to aj mimoriadne nákladovo efektívny spôsob ošetrenia zubov s poškodenou dreňou. V skutočnosti je to zvyčajne lacnejšie ako extrakcia a umiestnenie mostíka alebo implantátu. Endodontické ošetrenie má tiež veľmi vysokú úspešnosť , pričom mnoho zubov ošetrených koreňovým kanálikom vydrží po zákroku celý život .