ZUBNÉ KORUNKY: Korunka je typ zubnej náhrady používanej na opravu zubov, ktoré boli zlomené, oslabené kazom alebo majú veľmi veľkú výplň. Korunka prilieha na zostávajúcu časť preparovaného zuba, vďaka čomu je pevná a dáva mu tvar prirodzeného zuba. Bude tiež zafarbený na zub, čo dodá náhrade prirodzenejší vzhľad, takže bude ladiť so zvyškom vašich zubov. Korunka môže byť pre vás dobrým riešením, ak máte nejaké zafarbené výplne a chceli by ste zlepšiť ich vzhľad. 

ZUBNÉ MOSTÍKY: Ak požadujete rozsiahlejšiu rekonštrukciu ako je korunka alebo máte viac ako jeden zub, ktorý je potrebné opraviť, dobrým riešením je mostík. Mosty sú zvyčajne vyrobené z drahých kovov, čo im dodáva pevnú štruktúru a robí ich odolnými. Ak potrebujete mostík v línii úsmevu, do základne sa zvyčajne pridáva porcelán, aby vyzeral skôr ako skutočné zuby. Mostík pomáha spevniť preparované zuby a uľahčuje žuvanie a jedenie, pretože sú fixované a nemôžu vyjsť von. Niektoré mostíky sa dajú na čeľusť upevniť aj zubnými implantátmi, ak máte vedľa seba viacero zubov, ktoré chýbajú.

ZUBNÁ PROTÉZA: Ak vám chýba niekoľko alebo všetky zuby, jedným z riešení je mať zubnú protézu. Zubná protéza je vyrobená z odolného materiálu, ktorý napodobňuje vzhľad zubov a ďasien a dodáva ústam prirodzený vzhľad. Vaša zubná protéza bude vyrobená tak, aby tesne priliehala k ďasnám a budete ju môcť vybrať na čistenie.
Keď si prvýkrát nasadíte zubnú protézu, môže chvílu trvať kým si zvyknete rozprávať, jesť či žuvať. Je dôležité, aby ste venovali zvýšenú pozornosť hygienickému režimu, aby ste sa vyhli zápachu z úst, zubnému kazu a ochoreniu ďasien. Náš zubný hygienik vám ukáže, ako sa čo najlepšie starať o zubnú protézu, ďasná a povie vám o špecializovaných kefkách, ktoré na to môžete použiť.

Žiadna položka